Sigma - więcej niż farby

Historia marki Sigma sięga 1722 roku, kiedy to niedaleko Amsterdamu założono pierwszą na świecie firmę produkującą farby - Peter Schoen&Son. Nazwa marki Sigma Coatings pojawiła się po raz pierwszy w 1972 roku wraz z połączeniem 3 największych holenderskich producentów powłok malarskich. Dzięki połączeniu przełomowych technologii z bezkompromisową jakością wyrobów Sigma stała się szybko najczęściej wybieraną marką w krajach Beneluxu oraz zajmuje znaczącą pozycję wśród profesjonalistów w Niemczech, Danii i we Włoszech.

 

Farby ścienne - charakter i styl

Wysoka jakość oraz uniwersalność zastosowań farb wewnętrznych Sigmy jest powszechnie znana i doceniana przez projektantów, architektów, jak i zawodowych malarzy. Bogata paleta zestawów kolorystycznych pozwala tworzyć wysmakowane wnętrza o niepowtarzalnym charakterze. Kolory i faktury wykończeń są podstawowym elementem kreowania nastroju pomieszczeń, gdyż stanowią o jakości spędzanego w nich czasu.

Farby Sigmulto - historia sukcesu

Za początek sukcesu farb Sigmulto w Europie można uznać lata 60-te XX wieku, kiedy to za awangardę uznano farby wykończeniowe do ścian, charakteryzujące się rozbudowaną paletą kolorystyczną i wyjątkową odpornością na ścieranie. Nieco później produkt ten został rozpowszechniony na wielką skalę także w budownictwie użytkowym, co między innymi przyczyniło się do olbrzymiego sukcesu firmy. Pod koniec lat 80-tych XX wieku nastąpił kolejny twórczy etap. Projektantów i architektów wnętrz zainspirowały ekspresyjne barwy Sigmulto. Modne kombinacje kolorów ożywiły wnętrza dyskotek, mieszkań i sklepów. Dzięki swoim praktycznym i kolorystycznym właściwościom farby ścienne Sigmulto, mają wielu entuzjastów w chwili obecnej. Różnorodne koncepcje kolorystyczne sprawiają, że Sigmulto jest farbą uznaną przez profesjonalistów i poszukiwaną. Bogata oferta kolorów i zestawów wielokolorowych farb Sigmulto pozwala na tworzenie całej gamy pomysłowych kombinacji, co doskonale widać w mieszkaniach, biurach, budynkach użyteczności publicznej, sklepach i supermarketach całej Europy.

Farby fasadowe - doceniamy piękno architektury

Nawet najpiękniejsze budynki tracą w końcu swą wspaniałość i wygląd z powodu niekorzystnego oddziaływania czynników atmosferycznych i zanieczyszczenia środowiska. Sigma opracowała serię specjalnych farb fasadowych, które przywracają architektoniczny splendor budynkom z tradycją historyczną jak i obiektom o charakterze współczesnym. Stosowane na różnorakie podłoża, przywracają świetność budynkom niezależnie od tego, czy fasady wykonane są z wiekowej cegły, tynku, kamienia czy betonu. Farby Sigma zapewniają długotrwałą ochronę, dzięki tworzeniu nieprzenikalnej bariery dla zanieczyszczeń i agresywnych czynników środowiska. Ciągłe badania i systematyczny rozwój produktów sprawiają, że setki atrakcyjnych fasad, często o wartości historycznej, można teraz uchronić przed negatywnym wpływem czasu. Pełen zakres kolorów farb i niezliczona liczba ich kombinacji, pozwalają tworzyć rzeczy niecodzienne: połączyć twórczą koncepcję architektów, projektantów, kunszt malarzy z harmonijną kompozycją budynku w jego naturalnym otoczeniu. Farby fasadowe Sigma to trwałość i ekspresja, którą można wykorzystywać zarówno przy tworzeniu nowych, czy renowacji starych obiektów. Wszędzie tam, gdzie długotrwała ochrona jest równie ważna, co estetyczny wygląd, farby fasadowe Sigma są idealnym rozwiązaniem.

Mapa dystrybutorów