O marce

 


Sigma Coatings to kompletna oferta farb wewnętrznych i fasadowych. Wielość kolorów i niezliczona liczba ich kombinacji stanowi pełen wachlarz możliwości pomagając uzyskać tysiące efektów i zaskakujące rezultaty. Dzięki temu farby cieszą się zaufaniem specjalistów branży: projektantów, architektów oraz zawodowych wykonawców. Różnorodność zastosowania, wariacje barw, faktur i struktur czerpią z niemal 300-stu lat doświadczeń, ponieważ historia marki sięga 1722 roku. To właśnie wtedy niedaleko Amsterdamu założono pierwszą na świecie firmę produkującą farby - Peter Schoen&Son (nazwa Sigma Coatings pojawiła się po raz pierwszy w 1972 roku po połączeniu 3 największych holenderskich producentów farb). Nowa marka - efekt fuzji przełomowych technologii z bezkompromisową jakością wyrobów Sigma - szybko stała się najczęściej wybieraną marką w krajach Beneluksu. Zyskała uznanie wśród profesjonalistów w Niemczech, Danii i we Włoszech.


Ofertę Sigma Coatings tworzą farby do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, tynki, emalie oraz bejce i lakiery.
 

Ze względu na zróżnicowane wymagania poszczególnych rodzajów wnętrz, Sigma Coatings oferuje farby, które moga być stosowane nie tylko w biurach czy salach konferencyjnych, ale także w ośrodkach szkoleniowych i wychowawczych oraz obiektach sakralnych i służby zdrowia. Wśród produktów znajduje się specjalistyczna farba z jonami srebra, zapewniająca optymalne warunki higieniczne w pomieszczeniach narażonych na działanie mikroorganizmów. Oferowane farby wewnętrzne charakteryzują się wysoką jakością, uniwersalnością zastosowań oraz różnorodnością zestawów kolorystycznych. Bogata paleta pozwala tworzyć eleganckie i szykowne wnętrza o niepowtarzalnym charakterze. 
 Specjalistyczne farby fasadowe marki Sigma przywracają
estetyczny wygląd budynkom o długiej historii, a także nadają blask obiektom współczesnym. Stosowane na różnorakie podłoża, odnawiają budynki niezależnie od tego, czy fasady wykonane są z wiekowej cegły, tynku, kamienia czy betonu. Farby Sigma zapewniają długotrwałą ochronę, dzięki tworzeniu nieprzenikalnej bariery dla zanieczyszczeń i agresywnych czynników środowiska. Ciągłe badania i unowocześnianie technologii powłok sprawia, że elewacje budynków zabytkowych oraz obiektów o wartości kulturowej można teraz uchronić przed negatywnym wpływem czasu.
 

Farby fasadowe Sigma można wykorzystywać wszędzie tam, gdzie długotrwała ochrona jest równie ważna, co estetyczny wygląd.

Pełen zakres kolorów farb Sigma Coatings pozwala tworzyć rzeczy niecodzienne: połączyć twórczą koncepcję architektów, projektantów, kunszt malarzy z harmonijną kompozycją budynku w jego naturalnym otoczeniu.